П`ятниця, 17.05.2024, 04:13
Коростишівський 
Будинок дитячої творчості
Пошук

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 75
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Поради для батьків

Багатьох батьків хвилює проблема становлення дітей в сучасному суспільстві та як зробити їх успішними.  Джон Гален, один із найавторитетніших дослідників творчості, запропонував корисні поради батькам, які піклуються про інтелектуальний та творчий розвиток своїх дітей. Пропонуємо їх до вашої уваги.

  1. Підтримуйте здібності дитини до творчості. Проявляйте співчуття до ранніх невдач. Уникайте несхвальної оцінки творчих спроб дитини.
  2. Будьте терплячими до дивних ідей, поважайте цікавість, запитання дитини. Намагайтеся відповідати на всі запитання дитини. Намагайтеся відповідати на всі запитання дитини, навіть якщо ви їх вважаєте дивними.
  3. Час від часу залишайте дитину на самоті, дозволяйте їй, якщо вона того бажає, займатися своїми справами. Зайвий контроль може ускладнити творчість.
  4. Допомагайте долати сумнів та розчарування, коли дитина лишається одна в процесі незрозумілого однолітками творчого пошуку. Нехай вона збереже творчий імпульс, знаходить нагороду в собі й менше хвилюється про своє визнання оточенням. Воно, може й не швидко, але прийде.
  5. Поясніть, що на багато запитань не завжди можна відповісти одночасно. Для цього потрібен час і терпіння. Дитина має навчитися в інтелектуальному напруженні.
  6. Допомагайте дитині цінити в собі творчу особистість. Однак її поведінка не повинна виходити за межі дозволеного.
  7. Знаходьте слова підтримки для нових творчих починань дитини, уникайте критики першого досвіду, яким би невдалим він не був. Виявляйте симпатію, теплоту: дитина прагне творити не лише для себе, але й для тих, хто її любить.
  8. Допомагайте дитині стати «розумним авантюристом», інколи покладатися на ризик та інтуїцію.
  9. Підтримуйте необхідну для творчості атмосферу, допомагаючи дитині уникнути суспільного несхвалення, долати негативну оцінку однолітків.

 В бажанні підтримати своїх дітей батьки іноді допускають помилки:  

  1. Переобтяжують  дітей заняттями музикою, танцями, малюванням за рахунок ігор та прогулянок.
  2. Сприймають здібності дитини як засіб реалізації власних уподобань та нереалізованих прагнень і вимагають від неї більшого, ніж вона здатна сприйняти, зробити.
  3. Відводять своєму вундеркінду привілейоване місце в родині, що негативно позначається і на самій дитині і на її братах та сестрах.
  4. Купують надміру інтелектуальні ігри, забуваючи про спортивний інвентар, про необхідність фізкультури.
  5. Не завжди знаходять правильний підхід до дитини, ставлять до неї вимоги, як до дорослої, не вміють досягти взаєморозуміння, встановити щирі, товариські взаємини.

 

Вхід на сайт
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний хостинг uCoz